Základní informace

Velikost: Blechy jsou malé, bezkřídlé a cca 2,5 mm dlouhé.

Barva: Tělo je červeno hnědé, poseté mikroskopickými chloupky. Ty jsou na jejich těle přilnuté tak, aby se mohly lehce pohybovat skrz zvířecí kožich.

Bez křídel: Přestože nemají křídla, jsou schopny skoku na velké vzdálenosti.


Fakta

Čím se živí blechy?

Dospělé blechy jsou paraziti, kteří sají krev ze svého hostitele. Larvy se živí organickým materiálem, přesněji trusem dospělých blech, který obsahuje nestrávenou krev.

Blechy preferují sání krve ochlupených savců jako jsou: psi, kočky, králíci, veverky, potkani, myši, nebo jiná domácí i divoká zvířata.

Přenášejí blechy nemoci?

Ano, blechy mohou přenášet nemoci při krmení nebo kontaminací trusem.


Jak probíhá dezinsekce blech?

Přijedeme za Vámi v domluvený termín a provedeme důkladnou prohlídku objektu.

Zdokumentujeme veškerou evidenci a aktivitu blech.

Objevíme sanitační a stavebně-technické nedostatky, které by mohly přispívat k jejich výskytu.

Navrhneme nápravná opatření k odstranění těchto nedostatků.

Zvolíme bezpečnou a efektivní metodu dezinsekce na míru Vašemu objektu.

Zásah je bezpečný pro domácí mazlíčky.

Zavolejte nám
Napište nám


Jak se ke mně
blechy dostaly?

Nejčastějším zdrojem zamoření blechami bývají psi a kočky. Blechy se na svého hostitele dostanou zvenku. Následně zamoří kožich hostitele a místa, kde se hostitel zdržuje (pelech, sedačka, koberec…). Prevence před blechami je velice těžká. Bez proaktivního přístupu tak jsou riziku vystaveni všichni majitelé psů a koček.

Vyhledávají krev hostitele

Blechy jsou závislé na krvi svého hostitele. V některých případech mohou blechy být problémem uvnitř domu poté, co jejich původní hostitel není dostupný. Takovým příkladem může být myš, kterou po odchycení vypustíte ven. Její blechy však zůstanou v hnízdě uvnitř domu. Blechy jsou tak nucené najít náhradního hostitele.


Jak jsou blechy nebezpečné?

Kousnutí od blechy může zanechat na hostiteli nateklá, svědící místa. Některým lidem mohou způsobit alergické reakce a jsou také přenašeči několika nemocí. Chlupatí mazlíčci jsou však největším rizikem. Blechy mohou pokousat jak zvířata, tak lidi. Dokážou tak být opravdu nepříjemným škůdcem.

Čas a odhodlání bývají nejčastější překážkou při boji s blechami. Základem je začít ošetřovat postižené zvíře, případně navštívit veterináře. Dalším krokem je čištění zamořených míst a prevence před jejich návratem.

Zavolejte nám
Napište nám


Evidence blech

Drbání domácích mazlíčků: Nejčastějším projevem bývá opakované škrábání a čištění. To je zapříčiněno aktivitou blech na domácím mazlíčkovi, když se dospělé blechy krmí na krvi hostitele.

Kousnutí: I lidé se mohou setkat s kousnutím, které zanechá svědící pokožku.

Bleší trus: Může být také nalezen v místech výskytu blech. Bleší trus lze přirovnat k rozsypanému máku.

Dospělé blechy: Dospělé blechy lze snadno nalézt. Většinou se zdržují přímo na hostiteli nebo v jeho blízkém okolí.

Vajíčka blech: Vajíčka, larvy a kukly jsou oproti ostatní evidenci velmi špatně dohledatelná. Vzhledem k jejich stupni vývoje jsou mnohem více “tajná” a mnohem méně aktivní. Často se dohledají v místech jako je: za nebo uvnitř nábytku, v peleších, uvnitř spár podlahy, v kobercích a dalších.

Vajíčka, která byla samičkami nakladena na hostitele, postupně odpadávají, jak se hostitel hýbe. Jsou tak “rozseta” po prostoru v místech, kde se hostitel pohybuje nejčastěji.


Zanechte nám na sebe kontakt.

V nejbližší době se Vám ozveme.